Czy zaradzić na zaburzenia erekcji?

Witam! Jestem mężczyzną i mam 26 lat. Pierwszy wytrysk miałem w wieku 17 lat i od tamtej pory zaczęła się masturbacja. W wieku 21-24 miałem dziewczynę, z ktorą współżylem, ale dla mnie to było mało raz w miesiącu. Tak więc co dzień musiałem się masturbować. Wtedy nie rozumiałem, co znaczy brak wzwodu. Mogłem prawie wszędzie i o każdej porze dnia współżyć. Wzwód był na zawołanie i mogłem 5 razy po kolei, czyli 5 wytrysków w ciagu 1 stosunku. Od 1,5 roku odkąd się rozstałem z parnerką, to i z moim wzwodem się zrobiło kiepsko. Przez prawie rok piłem alkohol prawie co dzień i odczuwałem ból z tyłu głowy. Od 7 miesięcy nie piję i ból głowy przeszedł, ale jak wzwód jest słaby. Dalej się masturbuję i w czasie stosunku wzwód opada. Co prawda współżyłem z dziewczyną, która miała swego partnera i ciagle mowiła jak jej z nim dobrze. Co u mnie sprawiło, że straciłem swoją męskość? Alkohol? Czy jest możliwość, że powrócę do swojego stanu z przed 1,5 roku? Nie jestem specjalistą, ale wykluczam, że to z powodu opowieści o innym partnerze dziewczyny. Znam swoje możliwości i wiem,  że to nie może być powodem. Proszę o radę.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W opisanej sytuacji problem zaburzeń erekcji może wynikać z niewłaściwego trybu życia jak i mieć podłoże psychiczne spowodowane rozstaniem oraz brakiem pewności siebie podczas aktów płciowych.

Proponuję zadbać o regularną aktywność fizyczną oraz odżywianie oparte na zasadach zdrowego żywienia. Wyeliminowanie wszelkich używek z życia oraz stosowanie w diecie afrodyzjaków może przynieść zamierzone efekty.
Masturbacja powina być ograniczona lub wogóle wyeliminowana, zwiększenie napięcia seksualnego będzie można wykorzystać podczas normalnego stosunku.

Redakcja abcZdrowie.pl