Zaburzona linia górnej wargi po pogryzieniu przez psa

Witam serdecznie, Jestem po wypadku. Ponad miesiąc temu zostałam pogryziona przez psa w usta. Trzy rany szarpane dwie od nosa do górnej wargi na wylot i jedna od brody do dolnej wargi. Zszycie było dość precyzyjne jednakże kiedy opuchlizne zeszła widać że zaburzona lekko jest linia ust górnej wargi. Jaki zabieg mogę wykonać aby naprawić szkody i jaki jest jego przybliżony koszt?  Pzdr M

Szanowna Pani,

korekcję "linii ust" wykonuje się stosując specjalne techniki chirurgii plastycznej, które pozwalają na wyrównanie nierówności i kamuflaż blizny. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym a przybliżony jego koszt wynosi od 1000 zł.
Wszelkie korekcje blizn o ile nie powodują one zaburzeń funkcjonalnych najlepiej wykonywać po upływie roku, kiedy osiągną one ostateczny wygląd. W tym czasie należy odpowiednio pielęgnować blizny stosując np. żele silikonowe i masaże oraz unikać nadmiernego ich opalania.

Pozdrawiam serdecznie,
Tomasz Dębski
specjalista chirurgii plastycznej