Zachowanie i rozwój dziecka urodzonego w 35 tygodniu ciąży

Witam. Mój syn urodzony w 35 tygodniu ciąży (moim zdaniem) rozwija się nieprawidłowo. Nie mowi (mowi tylko mama, tata, koko, papa, baba, łała). Nie pokazuje palcem gdy czegos chce. Gdy chce zebym mu pokazala jak "chodzi zabawka" to mi ja daje. Gdy chce zebym poczytala ksiazke -to mi ja daje. Podstawowe polecenia wykonuje tj. wyrzuca pampersy do kosza, przynosi buciki itp. BARDZO trudno jest nam go czegokolwiek nauczyć. Bardzo lubi kręcić kolkami. Co mam robic? zamowilam książki "metoda krakowska

w jakim wieku jest syn?wczesniaki wymagaja rehabilitacji ruchowej ze wzgledu na obnizone napiecie, ktore hamuje rozwoj (do 3 lat rozwoj psychiczny jest zwiazany z ruchowym megasilnie).+stymulacji rozwoju.nie wiem, czy w sandomierzu jest osrodek wczesnej interwencji-tam wczesniaki maja pomoc.jesli nie ma, to prosze zadzwonic, powiem Pani kilka wskazowek indywidualnie pod Pani dziecko.tel.886210115.pozdrawiam v.ruksza