Zaczerwienienie i swędzenie skóry po solarium

Witam,tydzień temu korzystałam z solarium pierwszy raz w tym roku,pomimo 7 minut tam spedzonych juz wieczorem i przez kolejne kilka dni bardzo mnie piekna skora zwlaszcza na plecach, brzuchu,udach,byla czerwona jak rak. Po ok 3 dniach to ustapiło ale pojawił się świąd,uprczywe swedzenie, zwlaszcza tych miejsc najbardziej "spalonych",delikatnie schodziła skóra.Trwa to juz kilka dni, czy to normalne? Uzywam balsamu nawilżajacego, ale ciągle swędzi, aż chcę się zadrapać.I w dzień i w nocy. Pomocy!

Po pierwsze poparzenia - nie wiadomo, jaką dokładnie energię emitują lampy, więc nie jest znana dawka. Podawanie dawki w minutach to jakaś kpina.
Po drugie - możliwe, że do poparzenia dołączyło się u Pani uczulenie na środki, którymi czyści się łóżka.
Po trzecie - narażenie na nowotwory. Czerniak był wyjątkowo rzadki, gdy nie było solariów.
I po czwarte - przyspieszenie starzenia się skóry, przesuszenie, utrata elastyczności, zmarszczki.