Jaki wpływ na łuszczycę ma kawa i korzystanie z solarium?

Witam. Jaki wplyw na łuszczyce ma kawa i korzystanie z solarium? Objawy sa u mnie widoczne w nieznacznym stopniu, lecz odnosze wrazenie ze zaniechanie picia kawy i wizyty na solarium na kilka minut raz na 3 tygodnie przynosza pozytuwny skutek i skora jest w lepszej kondycji.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Osoby chorujące na łuszczycę zdecydowanie powinny zrezygnować z picia kawy. Teorie dotyczące korzystania z solarium są natomiast sprzeczne - mówiąc ogólnie opalanie może poprawiać kondycję skóry, ale tylko krótkoterminowo. O tym czy może Pan korzystać z solarium sugeruję porozmawiać z dermatologiem, który prowadzi Pana leczenie.

Nie polecam korzystać z solarium, po częstym i regularnym stosowaniu zauważy Pani,że skóra szybciej jednak się przesusza, szybciej się starzeje.Można nabyć się przebarwień skóry.