Zaczerwienienie i swędzenie skóry pomiędzy palcami

Witam,mój mąż ma 55lat od 2 miesięcy ma mocno zaczerwienione i swędzące miejsca między palcami dłoni.Swędzenie nasila się w nocy.Lekarz zalecił Pimafucort .Był skutek jak smarował .Zmywał naczynia ,na następny dzień wszystko wróciło plus plamy na brodzie.Nigdzie nie ma żadnych zmian skórnych.Zaznaczam że je dużo nabiału .Czy może to być skaza białkowa czy egzema.Czy wskazane są testy skórne.

Witam! Alergie pokarmowe bardzo rzadko manifestują się dopiero w tym wieku. Bardziej prawdopodobne jest podrażnienie detergentami lub infekcja grzybicza. Mąż powinien dbać o odpowiednie nawilżenie i pielęgnację dłoni, gdyż przesuszenie skóry sprzyja powstawaniu jej podrażnień.