Zaczerwienienie skóry pod paznokciami u 20-latki

Witam, zawsze miałam zdrowe, różowe i niełamiące się paznokcie. Ostatnio pomalowałam paznokcie na ciemnogranatowy kolor, dzisiaj zmyłam i zauważyłam, że mam jakby czerwone płytki paznokcia.Wygląda to bardziej jakby skóra pod paznokciem się zaczerwieniła,ale nie wiem dlaczego.Czasem poleruję paznokcie polerką, dzisiaj też ale jest to tylko chwila i wątpię aby to spowodowało zaczerwienienie wszystkich paznokci.Jak mam to rozumieć? Jest to chwilowe byc może spowodowane lakierem, czy może chorobą?

Witam,
możliwe przebrawienie płytki paznokcia po zastosowaniu ciemnego koloru lakieru.
Proponuję zawsze stosować lakier podkładowy bezbarwny przed nałożeniem lakieru kolorowego na płytkę paznokcia.

Jeżeli opisywane zaczerwienienie będzie się długo utrzymywało, może Pani zgłosić się do dermatologa.

Pozdrawiam!