Czy takie objawy po oczyszczaniu twarzy kwasem mlekowym są normalne?

Zrobiłam u kosmetyczki oczyszczanie twarzy kwasem mlekowym i po zabiegu twarz w wielu miejscach była czerwona i powstała niewielka rana na policzku.Czy to normalne?Dziekuję

Dzień dobry, ciężko pomóc nad odległość nie widząc zmian. Proszę skonsultować się z osobą, która wykonała zabieg, dermatologiem bądź innym kosmetologiem. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, ale z reguły żadne rany nie powinny powstać.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, możliwość wystąpienia reakcji niepożądanych uzależniona jest od kondycji skóry poddawanej zabiegowi, stężenia aplikowanego kwasu chemicznego oraz czasu ekspozycji. Nie widząc Pani na żywo oraz bez powyższych danych ciężko jest pomóc na odległość. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.