Zaczerwienienie twarzy i wzrost ciśnienia po wypiciu alkoholu

Witam! Niepokoją mnie objawy u męża - lat 34, gdy wypije alkohol na imprezie, ma wybuch, czerwone plamy na twarzy i szyi oraz wzrasta mu mocno ciśnienie. Drugi objaw to ciągle wzdęty żołądek, ciągłe bekanie po jedzeniu. Czy może być to spowodowane dietą? Gdyż będąc na diecie lekkiej (z parowego garnka, zero smażonego), te objawy ustąpiły.

Witam!
Alkohol wywiera duży wpływ na wiele narządów organizmu. Jednym z takich działań jest rozszerzenie skórnych naczyń krwionośnych przez to dochodzi do zaczerwienienia twarzy. Innym aspektem jest wzrost ciśnienia krwionośnego, jest to również typowy efekt działania alkoholu na organizm człowieka. Jak widać wymienione objawy nie sugerują żadnej patologii u męża, po prostu efekty działania alkoholu manifestują się u niego w sposób bardziej zauważalny. Jeśli miałbym cokolwiek zalecić to jedynie ograniczenie spożycia alkoholu. Jakiekolwiek leki nie miałyby tu sensu. Kwestię dolegliwości dyspeptycznych prawdopodobnie rozwiązała Pani samodzielnie. Większość zaburzeń dyspeptycznych jest spowodowanych złymi nawykami żywieniowymi. Tutaj również wystarczy zadbać o odżywianie oparte na zasadach zdrowego żywienia. Gdyby jednak pojawiły się takie dolegliwości jak nadkwaśność, refluks żołądkowy-przełykowy czy ból żołądka na czczo czy po spożyciu pokarmu to należy zgłosić się do lekarza rodzinnego. W tej chwili nic więcej powiedzieć nie można. Mam nadzieję, że rozwiałem wszelkie wątpliwości. Pozdrawiam serdecznie!