Uczucie gorąca twarzy po wypiciu piwa

Witam, mam pytanie -_- wypije zaledwie pięć łyczkow piwa i robi mi się gorąco w twarz dodam,ze nie mam wysokiego siśnienia i nie wyskakują mi zadne plamy tylko takie gorąco . Przeważnie jest tak, ze robi mi sie gorąco w twarz po alkoholu,( tylko piwo) się, ze możę to serce . Mam 19 lat czym to jest spowodowane pomocy !!!

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Alkohol rozszerza skórne naczynia krwionośne co daje subiektywnie uczucie gorąca. Prawdopodobnie to jest przyczyna dolegliwości. W razie wątpliwości proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego.