Dlaczego jestem senna po wypiciu piwa?

Witam. Jestem kobietą i mam 24 lata. Ostatnio zauważyłam że po wypiciu jednego piwa jestem bardzo senna. Najczęściej kończy się to tak, że po prostu muszę się przespać. Drugi objaw jaki się pojawia to uderzenia gorąca na twarzy i czerwone policzki. Te objawy nie zawsze występują razem. Wcześniej mogłam wypić większą ilość alkoholu i nic się nie działo, teraz wystarczy jedno piwo i już śpię. Najczęściej dzieje się to kiedy wracam z uczelni po zajęciach. Dodam, że nie piję dużo alkoholu, czasami wypijam jedno piwo do obiadu co jakiś czas. Czy powinnam się martwić ?

Lek. Michał Lenard

Różne osoby mają różną tolerancję na alkohol, która może się zmieniać także w zależności od zmęczenia, zjedzonych posiłków itd. Nie ma Pani powodu do niepokoju. Pozdrawiam!