Zaczerwienienie twarzy po solarium u 20-latki

Witam byłam na solarium na 10 min wczesniej 2 tygodnie temu byłam na 8. Chodzi o to ze mam czerwona twarz i ciepla co mam zrobic smaruje panthenolem wystarczy? Dodam że dwa tygodnie temu nic mo nie bylo tylko ze wtedy opalalam sie w makijażu a wczoraj bez. Prosze o pomoc.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy świadczą o poparzeniu promieniami UV. Warto udać się do lekarza, który po ocenie zmian wdroży odpowiednie leczenie.