Zaczerwienienie twarzy po ciepłym prysznicu

Witam :) mam 20 lat i generalnie nie mam bardzo problemowej skory. Ale czesto jest tak ze po cieplym prysznicu, po niektorych kremach moja twarz saje sie czerwona (zwlaszcza na policzkach i lbie). I wtey czuje sie ze skorze jest goraco, jakby mo bylo goraco tylko w twarz. I jak wyjde na wiatr to to pomaga. Moze mam uczulenie na cos, chociaz uzywam rozne kremy i nie potrafie zrozumiec co to moglo by byc. Dziekuje za podpowiedz :)

Lek. Marta Gryszkiewicz

Ciepły prysznic powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, dlatego twarz staje się czerwona. Ekspozycja na zimno i wiatr maja odwrotny skutek, dzięki czemu objawy ustępują. Nie ma powodów do niepokoju, to normalna reakcja organizmu.