Zaczerwieniona, sucha cera oraz schodzący naskórek

Zaczerwieniona sucha cera oraz zchodzący naskórek. Jak temu zaradzić? Co zrobić aby moja cera byla gladka w dotyku o normalnym nie zaczerwienionym kolorem? Pomocy proszę

Aleksander Ropielewski

Jeżeli przyczyną objawów nie są zmiany chorobaowe a suchy rodzaj skóry lub atopia to wystarczy regularne stosowanie emolientów i kremów nawilżająco-natłuszczających. Nabyć je można w aptece. Ważne aby stosować kremy do twarzy, które są delikatniejsze niż kremy do ciała.

Może Pani udać się do dermatologa na konsultację. Lekarz oceni rodzaj Pani skóry oraz ustali czy przyczyną suchości i złuszczania nie jest choroba ogólna. Po diagnostyce zaleci właściwe zabiegi i preparaty do stosowania domowego.

Dzień dobry,

Warto udać się do specjalisty, który po analizie twarzy dobierze odpowiednią pielęgnację domową jak i gabinetową.

Pozdrawiam