Zaczerwieniona, sucha i łuszcząca się skóra na mosznie

Dzień dobry, Mam 18 lat. Od jakiegoś czasu mam zaczerwienienie na mosznie, Schodzi tam skóra ale nie swędzi ani nic.Wygląda na łuszczenie się. Co to jest? Sskóra jest bardzo sucha i widać wszędzie odpadnięty naskórek. Zdjęcia: http://i39.tinypic.com/2uge0p5.jpg http://i44.tinypic.com/9krmrm.jpg http://i40.tinypic.com/j11w1i.jpg Czy to może być coś poważnego? Czy powinien to obejrzeć lekarz? A może jest to tylko jakiegoś rodzaju podrażnienie? Nie wiem jednak od czego mogłoby to być podrażnienie na mosznie. Dbam o higienę. Kąpię się codziennie. Taki objaw mam pierwszy raz. Proszę o pomoc
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Dlaczego warto mówić o opryszczce?

Witam,
wyprysk z wysuszenia.
proszę myć mosznę delikatnie płynem do higieny intymnej dla kobiet oraz smarować mosznę balsamem np. cetaphil grubo i często 2-5 razy dziennie.
Jeśli objawy nie ustąpią w ciągu 14 dni proszę udać się do dermatologa.
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty