Zaczerwieniony napletek przy żołędziu, sucha skóra - co zrobić?

Witam, proszę o wsparcie. Z dnia na dzień pojawił lekko wysuszony, zaczerwioniony naskórek na mosznie. Kolejnego dnia na napletku u samej góry (przy żołędziu) pojawiła się wysuszona skóra, zaczerwieniona, łuszcząca się - gdy naskórek schodzi, są małe ranki. Natychmiast zacząłem szukać przyczyn, ponieważ nigdy nie zachodziły u mnie jakiekolwiek zmiany skórne na penisie. Szukając diagnozy (biorąc pod uwagę wysoką higienę osobistą) znalazłem dwie rzeczy, które mogą wyjaśnić problem: 1. współżyję z dziewczyną, która ok. pół roku temu miała leczonę nadżerkę. 2. Użyliśmy wspólnie z dziewczyną nowego kremu nawiżającego (żelu intymnego), który na odwrocie opakowania zawiera komunikat - "w przpadku podrażnień odstawić i skonsultowac się z lekarzem". Aby zobrazować problem w załączonym linku zdjęcie - proszę o informację, jak powininem postąpić, aby uporać się z problemem. Stosuję na chwilę obecną Clotrimazolum (drugi dzień bez efektów) i mam zamiar kupić wapno... ale czy to dobrze? http://www. sendspace. com/file/ncqb0y (na dole strony klika się download) Z góry dzięki wielkie za odpowiedź. Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą sugerować infekcję grzybiczą prącia. Być może czynnikiem sprzyjającym ewentualnej przyczynie było stosowanie wspomnianego lubrykantu (szczególnie jeśli miał dodatki drażniące lub cukrowe).
Aby potwierdzić podejrzewaną przyczynę, konieczne jest badanie dermatologiczne oraz ewentualnie badanie dodatkowe, np. posiew mykologiczny. Po ustaleniu właściwego rozpoznania zostanie wdrożone odpowiednie leczenie.
Proponuję skonsultować problem z dermatologiem.