Odczuwam swędzenie sromu i odbytu - jak się wyleczyć?

Już od pewnego czasu odczuwam świąd w okolicach pochwy (teraz też i odbytu) zauważyłam, że lewa warga sromowa jest zaczerwieniona i lekko powiększona. dotyczy to jednej części. Skóra jest bardzo delikatna i często w skutek podrapania robią mi się małe ranki, które się odnawiają. Co jakiś czas skóra (raz na tydzień) robi się bardzo sucha i w tych okolicach złuszcza się. Właśnie w tym miejscu nie występuje owłosienie (które znajduje się po "zdrowej stronie"). Na początku pojawiła się grudka od wewnętrznej strony sromu, która wyglądałam jak pryszcz z ropa. Również po 2 tygodniach w tym samym miejscu pojawiała się po raz drugi i już od tamtego czasu nie. Czy może być to coś poważnego. Mam 19 lat. Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą sugerować infekcję drożdżakową sromu i ewentualnie odbytu.
Czynnikiem sprzyjającym takim infekcjom może być antybiotykoterapia o szerokim spektrum, stosowanie nieprawidłowych kosmetyków do higieny intymnej lub podrażnienia podczas kontaktów płciowych.

Aby stwierdzić dokładnie przyczynę dolegliwości wskazane jest badanie ginekologiczne i ewentualnie badanie mykologiczne. Po ustaleniu przyczyny będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl