Dlaczego mam świąd i brzydki zapach z pochwy?

Dlaczego swędzi i piecze mnie pochwa i brzydko pachnie? ;( Ostatnio na pochwie zrobiła się biała krostka, która trochę boli i nie wiem od czego to jest? :(

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą sugerować infekcję drożdżakową pochwy. Aby to potwiedzić konieczne jest badanie ginekologiczne oraz ewentualnie badanie mykologiczne. Po ustaleniu rozpoznania będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Opisana zmiana "krostka", jeśli znajduje się na skórze sromu może sugerować zaskórnik lub zapalenie mieszka włosowego, może także mieć związek z infekcją drożdżakową. Może występować miejscowy proces zapalny, powodując bolesność, powinien ustąpić w ciągu kilku dniu, treść może ulec wyschnięciu i zmiana zaniknie lub będzie podatna na łatwe wyciśniecie treści.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl