Biała, podskórna grudka nad penisem - co to jest?

Otóż mam taki problem. Nad penisem znalazłem białą (prawdopodobnie) grudkę. Sam dokładnie nie wiem, mam to już od jakiegoś czasu, ale dopiero dzisiaj to coś przebiło skórę i wypłynęło (w niewielkiej ilości) na zewnątrz. Próbowałem to wydusić jak zaskórniaka, jest to bardzo twarde, wyduszanie praktycznie nie przyniosło efektu (dosłownie poza małym kawałeczkiem, który był biały, rozmiarami dorównywał przeciętnemu zaskórnikowi. Gdy przydusze to miejsce odczuwam ból. To coś jakby się przemieszczało w głąb, gdy np. siadam, ale można to nadal wyczuć. Mam 18 lat, jestem prawiczkiem (więc sex odpada). Rozmiar tego czegoś to około 4-5 mm. Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisana zmiana może sugerować zmianę zaskórnikową, prosakową lub zapalenie mieszka włosowego.
Aby rozpoznać dokładną przyczynę wykwitu konieczne jest badanie dermatologiczne. Niewskazana jest nadmierna manipulacja przy zmianie, gdyż może to nasilać miejscowy odczyn zapalny.
Jeśli jest to zaskórnik lub zapalenie mieszka włosowego to przed "wyciśnięciem treści" powinien się odpowiednio wykształcić, wówczas ewakuacja treści nie powinna spowodować specjalnych trudności.
Jeśli zmiana jest już obecna około tygodnia i nie wykazuje ewolucji to może sugerować to jako przyczynę prosaka.
Proponuję obserwować zmianę przez 4-5 dni, jeśli nie nastąpią opisane zmiany to wskazana jest konsultacja dermatologiczna.