Mała grudka na penisie - co to jest?

Witam. Dzisiaj zauważyłem pewną zmianę na penisie. Pojawił się malutki guzek i nie mam pojęcia co to jest. Guzek jest twardy, minimalnie boli jak się go dotknie. Oto zdjęcie: http://i53.tinypic.com/726suw.jpg Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu tego i jak to wyleczyć? Czy to rak?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Obraz zmiany może sugerować zapalenie mieszka włosowego. Wydaje się, że opisana zmiana nie ma związku z nowotworem.
Przyczyną może być podrażnienie podczas golenia.

Jeśli objawy są słabo nasilone to zmiana może ulec samowyleczeniu.
Wskazane byłoby ewentualne zastosowanie antybiotyku miejscowo.

Proponuję obserwować zmianę przez 2 dni, jeśli nie będzie śladów jej ustępowania to należy skonsultować problem z dermatologiem lub ewentualnie z lekarzem rodzinnym.