Gruczoł łojowy z czarną kropeczką na penisie - co to jest?

Mam wiele gruczołów łojowych na penisie i nimi się nie martwię. Tylko jeden z nich jakby wystawał (był powiększony) i jest na nim jakby brązowa skorupka albo czarny punkcik :( Czy to kurzajka czy co? Pomóżcie!

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Skóra w obrębie prącia zawiera dużo gruczołów łojowych a także mieszków włosowych. Czasami może dochodzić do wytworzenia zaskórnika lub miejscowego zapalenia mieszka włosowego.
W opisanej sytuacji można podejrzewać miejscowy stan zapalny, który uległ wygaszeniu. Sama zmiana jeśli nie powoduje żadnych objawów, nie wymaga interwencji leczniczej. Być może po pewnym czasie ulegnie złuszczeniu.

Niestety przez internet nie jest możliwa dokładną ocena zmiany, aby stwierdzić dokładną przyczynę wskazana jest ocena dermatologiczna. Jeśli pojawią się jakiekolwiek objawy lub zmiana się powiększy to proponuję skonsultować problem z dermatologiem.