Krosty i brzydki zapach w miejscu intymnym - co to?

Witam! Na początku nie zwracałam na to uwagi, ale teraz jak mam 19 lat to czuję się nieswojo. Od około 3 lat mam białe krostki (wargi sromowe) (jak dotykam to odczucie jest takie jakby były jakieś kuleczki pod skórą), pojawiło się ich dosyć dużo i na majtkach widzę białą substancje kleistą, jakby resztki z okresu. Mało tego, wydobywa się bardzo nieprzyjemny zapach. Aha zaznaczam, że krostki nie szczypią, nie swędzą itp. niby nie przeszkadzają ale chciałabym się ich pozbyć. Proszę, polećcie mi jakiś lek, bo nie chciałabym iść do lekarza z czymś takim. Proszę o pomoc!

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Opisane objawy mogą sugerować infekcję grzybiczą pochwy, jednakże aby potwierdzić podejrzewaną przyczynę konieczne jest wykonanie badania ginekologicznego i ewentualnie badań dodatkowych.
Dopiero po właściwym rozpoznaniu będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenie, przez internet niestety nic więcej powiedzieć nie można.
Opisywane krostki mogą mieć inną przyczynę, być może mogą sugerować prosaki lub brodawczakowatość sromu.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem, badanie powinno wyjaśnić wszystkie wątpliwości.

Redakcja abcZdrowie.pl