Dlaczego mam krzywego penisa i krostki na prąciu?

Witam, Mam 15 lat i masturbuję się już od ponad 5 lat, przez pierwsze 3-4 lat masturbowałem się rzadko, ale potem zaczęło się to zmieniać i zacząłem masturbować się coraz częściej, od roku prawie codziennie. Ponad rok temu zauważywszy, że mój penis jest skrzywiony w lewą stronę o około 15 stopni - czy to mogło być spowodowane przez częstą masturbacje? Czy dalsza częsta masturbacja może spowodować większe skrzywienie penisa? Czy jest jakiś sposób aby wyprostować penisa? Na dolnej części prącia i na mosznie koło dolnej części prącia pojawiło się wiele małych, białych krostek, które jak się ściśnie to wychodzi biała masa - co to może być? Z jakiego powody krosty się pojawiły? Jak je usunąć? Na koronie żołędzia mam niewielką ilość małych krost, „kryształków” - co to jest? Jak można się tego pozbyć? Przyczyna pojawienie się tych krost? Proszę o pomoc i z góry dziękuję. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Asymetria krzywizny penisa jest rzeczą niemal fizjologiczną i uważa się, że dopóki nie powoduje utrudnień we współżyciu nie ma konieczność korekcji skrzywionego prącia. Związek skrzywienia prącia z masturbacją jest wątpliwy, nie ma na to bezpośrednich dowodów. Trudno jest także powiedzieć czy dalsza masturbacja spowoduje zwiększenie skrzywienia prącia.
Opisana technika nie ma udowodnionej skuteczności i trudno mówić o jej skuteczności. Na pewno skuteczną metodą w przypadku skrzywienia utrudniającego współżycie będzie korekcja chirurgiczna. Zazwyczaj trudności we współżyciu pojawiają się przy skrzywieniu o ponad 30 stopni.
Opisane krostki, zawierające białą masę mogą być zaskórnikami. Ich wystąpienie może mieć związek z okresem dojrzewania i nadmierną aktywności gruczołów skórnych. Usuwanie białej treści może się odbywać w sposób mechaniczny, np. poprzez wyciśnięcie, jednakże dopiero po ustąpieniu miejscowego odczynu zapalnego gdy widoczna jest już treść tuż pod skórą.
Opisane zmiany na żołędziu mogą sugerować prosaki. Są to niegroźne zmiany, wywierające jedynie negatywny efekty kosmetyczny. Usuwanie ich jest możliwe w niektórych gabinetach kosmetycznych z użyciu lasera CO2.
W opisanej sytuacji nie ma powodów do niepokoju. Warto jednak wiedzieć, że częsta masturbacja może prowadzić do uzależnienia i zaburzeń w sferze seksualnej.
Redakcja abcZdrowie.pl