Zaczerwienione oko bez dodatkowych dolegliwości

Mam problem. Otóż dziś obudziłam się i zobaczyłam że moje lewe oko jest mocno zaczerwienione. Problem w tym, że oko nie piecze, nie swedzi. Wszystko jest w porządku oprócz zaczerwienienia. Co to może byc? Czy to mi samo przejdzie? Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, zaczerwienienie mogło zostać spowodowane pękniętym naczynkiem (warto w tej sytuacji zmierzyć ciśnienie tętnicze) lub podrażnieniem oka np. pyłkiem, który w trakcie snu dostał się pod powiekę. Jeżeli objawy nie ustąpią w ciągu doby, lub dodatkowo pojawią się: ból, szczypanie, zaburzenie widzenia, to wskazany jest kontakt z okulistą.