Zaczerwieniony i opuchnięty srom, który swędzi i piecze

witam.mam poważny problem natury ginekologicznej .jestem młodą kobietą 20 lat a już od 17 roku życia męczę się z dość dziwnym zjawiskiem. okresowo (ostatnio rok temu) dochodzi u mnie do silnej reakcji. cały srom jest zaczerwieniony,opuchnięty ,niesamowicie swędzi i piecze .robiłam dużo badań. wymazy pokazywały jedynie obecność lactobacillusów..robiłam TSH-w normie.w środku wszystko jest ok.problem tkwi na zewnątrz.ostatnio pomógł provag żel.teraz nic. stan wraca do normy gdy leże lub śpie.pomocy nie sądze by to była alergia.może hormony? mam 20 lat

Lek. Tomasz Budlewski

Niestety bez badania nie można wiele więcej pomóc. Aby lekarz mógł coś zalecić wcześniej trzeba wykonać badanie. proponuję udać się do ginekologa.