Zagięcie pęcherzyka żółciowego a bóle brzucha, zaparcia i zgaga

Witam,na usg wykryto u mnie zagięcie pęcherzyka żółciowego, lekarz powiedział że niektórzy tak po prostu mają ale dziwi mnie to że na USG 2 lata temu nic takiego nie wyszło, nikt mnie o tym nie poinformował, w wynikach też nie było to zaznaczone. Bardzo długo boli mnie już brzuch czuje ucisk mam zaparcia zgagę. Lekarz powiedział ze przez to może żółć dostawać się do żołądka i że mogę mieć bakterie helicobacter pyroli w żołądku. Co robić? Jakaś dieta? Dodatkowe badania? Czy to jest bardzo groźne?

Witam, z pewnością lekarz poinformował o kolejnych badań, jeśli podejrzewa H.pylori ( a to należy leczyć lekami) to najlepsza będzie gastroskopia, i zgaga, i zarzucanie żółci i obecność bakterii można wykluczyć lub potwierdzić.