Zakażenie wirusem HCV podczas transfuzji krwi

Mój,obecnie dwudziestoletni syn został zakażony wirusem HCV podczas transfuzji krwi, gdy miał miesiąc życia. Został wyleczony w wieku ośmiu lat. Wyniki były i są do dzisiaj w normie. Jedyny ślad jaki został to antygen hcv. Zdaniem hepatologa który prowadził mojego syna, gdyby został ponownie zakażony tym wirusem, nie miałoby to nic wspólnego z przeszłością. Jednak firma ubezp. uznała to za czynnik znacznie podwyższający ryzyko zachorowania i nie ubezpieczono go. Proszę o zajęcie stanowiska.

Lek. Marta Gryszkiewicz

O poradę i pisemne stanowisko może Pani poprosić tego lub innego hepatologa. Odpowiedź na Pani pytanie na forum nie będzie miało wartości merytorycznej dla ubezpieczyciela.