Zakażenie wirusem HCV a ryzyko zachorowania na nowotwór

Witam.W ciągu ilu lat kobieta zachoruje na raka będąc zakażona wirusem HCV 16,42 i 51?Niestety jestem zakażona,biopsja endometrium z sierpnia br-prawidłowa,cytologia z czerwca 2013r-gr I,cytologia z grudnia 2012r-gr III.Miałam zrobić cytologię w czerwcu br ale boję się wyniku.Od kiedy dowiedziałam się że jestem zakażona(luty2013) nie potrafię normalnie funkcjonować.Jestem przerażona że za kilka lat umrę na raka.Jestem sama z tym problemem.Nie miałabym siły ani pieniędzy walczyć z chorobą.

Zakażenie wirusem HCV jest powszechne, nie każda kobieta zakażona musi zachorować na raka,jest to zwiększone ryzyko, w takiej sytuacji nalezy częściej niz zwykle czyli częsciej niz co 3 lata wykonywać badanie cytologiczne. Cytologia i leczenie infekcji jest jerdyna metoda zapobiegania wystapieniu raka szyjki macicy. Przede wszystkim normalnie funkcjonować!