Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zakażenie wirusem HIV poprzez kontakt z nasieniem

Czy można zarazić się wirusem HIV poprzez ewentualny kontakt ze spermą dłoni z niewielkimi rankami spowodowanymi atopowym zapaleniem skóry i działaniem wody? Czy jeżeli partner robił sobie dobrze ręką (nie wiem,.czy już wtedy miał wytryskm ale załóżmy, że tak), a potem dotknął mojej dłoni, czy istniało ryzyko zarażenia? I czy ryzykowne było to, jak palcami z tymi rankami piescilam jego pośladki włącznie z odbytem? Czy istnieje ryzyko, że zostałam zakażona? Czy wskazane byłoby leczenie postekspozycyjne?? I czy można zrobić test na obecność wirusa wcześniej niż po 3 mies.? Z poważaniem
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Ryzyko w opisanej przez Panią sytuacji jest baaaardzo mało prawdopodobne. Jeżeli chce Pani zrobić pełna diagnostykę to proszę zrobić test pierwszy jak najszybciej (pokaże przeszłość), drugi po 3 tygodniach, .... a ostatni po 3ch miesiącach.

Specjalista chorób zakaźnych, hepatolog i seksuolog.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy