Zakładane gipsy syntetyczne u dziecka ze stopami końsko-szpotawymi

Witam w ubiegłym roku urodziłam syna z stopami końsko szpotawymi od 8 doby życia mial zakładane gipsy syntetyczne. Po trzech opatrunkach gipsowych lekarz zalecił buciki i szyne Denis-Browna, która nie zdała egzaminu ponieważ syn sam sobie je ściągał, prężyl się. Lekarz znów zalecił gipsy tym razem mineralne lecz poprawy nie widać.

Aleksander Ropielewski

Trudno bez oceny stanu klinicznego stóp i nasilenia wady określić mi jakie postępowanie będzie najwłaściwsze. Jeżeli nie jest zadowolona Pani z metod leczenia sugeruję konsultację u innego lekarza.