Zakrztuszenie się 2-miesięcznego dziecka w wózku

Witam, czy mogłem zrobić krzywdę dwumiesięcznemu dziecku, które leżąc w wózku ulało i chyba się krztusiło bo po chwili widziałem że intensywnie łykało nie wiem tak jakby nie mogło złapać oddechu a na dodatek w nerwach wyciągając energicznie je z wózka uderzyłem je w główkę. Maluch nawet nie zapłakał chociaż był przestraszony. Bardzo proszę o podpowiedź czy mogło dojść do jakiegoś urazu.

Po takim incydencie nalezy zgłosić sie do lekarza celem zbadania i ocenienia czy nic się nie stało/zakrzuszenie, uraz glowy,glowy/