Odgięcie tułowia w tył u 6-miesięcznego dziecka

Witam, czy odgięcie tułowia w tył u 6 miesięcznego niemowlaka może spowodować mu krzywdę. Problem polega na tym, że bardzo sporadycznie (dwa razy) moja córka będąc na rękach raptownie odgięła się w tył. Czy to może mieć wpływ na jej kręgosłup. Nie zapłakała nie przestraszyła się. A czy uderzenie się dziecka podczas zabawy zabawką plastikową w głowę może być groźne.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Uderzenie z niewielką siłą nie powinno być groźne dla dziecka. Odgięcie tułowia, jeśli nie ma żadnych objawów, nie powinno być powodem do niepokoju.