Opóźniony rozwój u 8-miesięcznego dziecka

Mój syn skończył właśnie 8 miesięcy. Nie umie siedzieć. Posadzony opada na boki. Również nie raczkuje. Jest bardzo energiczny z pozycji na plecach podnosi glowke i ramiona. Leżąc na brzuszku potrafi utrzymać główkę i opiera się na raczkach ale nie może przesunąć się do przodu. Czy powinnam się martwić? Dodam ze waży 11 kg. Czy waga też ma tu jakieś znaczenie?

Witam
Pisze Pani tylko o rozwoju ruchowym dziecka. Problem rozwoju
w jednym obszarze może rodzić problemy w innych.
Należy jak najprędzej udać się do pediatry, który pokieruje dalszą
ścieżką diagnostyczną. Prawdopodobnie wskazane będą ćwiczenia
fizjoterapeutyczne mające na celu stymulowanie rozwoju
psychoruchowego Pani synka. .
Pozdrawiam serdecznie