Zalecenie wykonania badania USG z oceną RI i PI

Witam, Dostałem zalecenie wykonania badania USG z oceną RI i PI. Niestety moje inne dolegliwości chorobowe absolutnie uniemożliwiają mi, abym nic nie jadł i nie pił przed badaniem. Co w takim razie mogę zjeść, aby nie wpłynąć nadto na wynik badania? Czy jogurt naturalny będzie odpowiedni? Słyszałem także, że warto 3 dni przed badaniem zacząć zażywać środek ograniczający wzdęcia jak np. Espumisan.

Co w takim razie mogę zjeść, aby nie wpłynąć nadto na wynik badania? Czy jogurt naturalny będzie odpowiedni?
- wystarczająca powinna być dieta zero przez 6 godzin przed badaniem, a jeśli i tych restrykcji nie może Pan dotrzymać to ewentualnie jogurt naturalny można by spożyć
Słyszałem także, że warto 3 dni przed badaniem zacząć zażywać środek ograniczający wzdęcia jak np. Espumisan
- tak warto byłoby zastosować 3x2 kapsułki