Założenie karty rejestracyjnej przed porodem

Witam chciałam zapytać czy można założyć kartę rejestracyjną w szpitalu wcześniej przed porodem np. 3 tygodnie przed datą porodu? aby uniknąć stresu kiedy zacznie się akcja porodowa?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w szpitalach państwowych jest to na pewno niemożliwe (nie wiadomo, kiedy dokładnie poród będzie miała miejsce), a prywatnych raczej również. Z reguły jednak poród (zwłaszcza 1.) trwa wiele godzin, a personel szpitala jest doświadczony w sprawnym ogarnianiu kwestii "papierkowych". W celu "złagodzenia" stresu przed porodem można poznać układ szpitala, wiele Bloków Porodowych umożliwia w miarę wolnego czasu wizytę i obejrzenie sal porodowych.