Czy już mam jechać do szpitala?

Witam. Jestem teraz w 36 tc (według usg) lub w 40 tc (według OM)- zależy jak kto woli. Lekarz, który mnie prowadzi sugeruje bym udała się już do szpitala na wywołanie porodu, jednak ja nie czuję takiej potrzeby. Czuję sie dobrze, nie mam skurczy, które mogłyby sugerować rozpoczęcie porodu, wyniki ktg mam dobre.

Przypuszczam, że lekarz popełnił błąd przy określaniu wieku ciąży i terminu porodu. Powinnam udać się do szpital, czy spokojnie czekać w domu na skurcze i oznaki rozpoczęcia porodu? Tydzień temu byłam w szpitalu aby obejrzeć salę porodową, położna jak zobaczyła moja kartę ciąży zrobiła wielkie oczy: nie mam badań piersi, badanie usg nie są opisane, nie mam badań na stan czystości pochwy, ani badań serologicznych. Czy to normalne, że lekarz mnie nie kierował na te badania?

Witam serdecznie.

Jeżeli lekarz prowadzący kieruje Panią do szpitala to na pewno ma ku temu powody  i widzi wskazania aby dać takie skierowanie. Proponuję zastosować się do tego zalecenia. Jeżeli w szpitalu lekarz stwierdzi, że jeszcze za wcześnie odeśle Panią do domu.
Większość z wymienionych przez Panią badań każda kobieta w ciąży powinna mieć wykonane. Badania usg powinno być opisane.
Pozdrawiam