Założenie lekarstwa do zęba a leczenie kanałowe

Dzień dobry, w nocy z soboty na niedzielę trafiłem na nocne pogotowie dentystyczne. Dyżurujący stomatolog rozwiercił mi bez znieczulenia zęba i bez pytania o zgodę, ani bez żadnej informacji "zatruł" mi zęba (3). Później, przeczytałem, że dewitalizacja nie jest już potrzebna, a nawet nie jest wskazana. Mija właśnie 36 godzin od zatrucia. Czy powinienem zgłosić się do innego stomatologa, żeby usunąć "truciznę" i rozpocząć kanałowe?Czy już odpuścić i czekać te 2 tyg. na dokończenie procesu trucia?

Witam!
Myślę,że lekarz na dyżurze w pogotowiu dentystycznym nie ma wiele czasu na konkretne zabiegi lecznicze! Raczej jest tam po to,żeby przyjmować pacjentów w nagłych sytuacjach bólowych... Założenie do zęba wkładki dewitalizującej na pewno przyniosło Panu ulgę i wg mnie,jeśli z zębem nie dzieje się nic niepokojącego, może Pan spokojnie poczekać wyznaczone 2 tygodnie! Owszem,tzw. trucie zębów jest metodą starszą ale wbrew temu co piszą,do dziś stosowaną i czasem nie zastąpioną... Pozdrawiam.

Witam,
udając się na pogotowi dentystyczne musi mieć Pan świadomość, że tam priorytetem jest pomóc w uśmierzeniu bólu.
Fakt jeśli ma się czas i można pacjenta znieczulić to lepiej od razu ekstyrpować miazgę, ale założenie wkładki dewitalizacyjnej nie zrobi Panu krzywdy. Jeśli ma Pan wyznaczony termin wizyty za 2 tyg na kontynuację leczenia to można poczekać chyba, że ma Pan możliwość przyśpieszenia terminu u swojego stomatologa - to też to można zrobić (będzie się to wiązało z koniecznością znieczulenia).
Leczenia kanałowe można wykonać jednoseansowo.

Lek. dent. Katarzyna Wierzbowska

Witam.

Dewitalizacja, wg najnowszych wytycznych nie jest zalecana, ale nie jest błędem. Jest wciąż dopuszczoną metodą leczenia. Jest to postępowanie jak najbardziej słuszne. Jeśli rozpoczął się proces dewitalizacji, proszę czekać na jego zakończenia. Trwa to od tygodnia do 2 tygodni, jak już to zostało przez Pana napisane. Proszę nie czekać dłużej niż 2 tygodnie, gdyż może pojawić się ropień. Ząb może "piec" przez pierwsze kilka dni. Jeśli pojawi się inny ból niż opisany, proszę udać się wcześniej do lekarza.

Pozdrawiam
lek. dent. Kamil Stefański
www.dentim.pl