Zanik erekcji podczas stosunku a masturbacja od młodych lat

Mam 20 lat mam pytanie. Zacząłem się masturbowac w wieku 13 lat a teraz mam problem mam 20 lat mam dziewczynę i podczas kochania opada co zrobić? Proszę o pomoc.

Witam Pana,

Przyczyn utraty erekcji podczas stosunku może być wiele, począwszy od zaleznych od ogólnego stanu zdrowia przyczyn "biologicznych", a skończywszy na psychogennych. Nie wydaje mi się jednak, aby powodem była masturbacja, która stanowi rozowjową formę ekspresji seksualnej u dojrzewających chłopców/mężczyzn ( pod warunkiem wszakże że masturbacja nie była kompulswna, powtarzana wielokrotnie w ciągu dnia, czy bez zwiazku z odczuwanym podnieceniem seksualnym). W nawiazaniu do obecnego Pana problemu erekcji wygasającej podczas stosunku- nalezy rozpocząć od diagnostyki dysfunkcji u lekarza seksuologa. Jesli on nie ptoweirdzi żadnych biologicznych przyczyn problemu, warto będzie rozważyć podjęcie psychoterapii u psychoterapeuty-seksuologa.

Pozdrawiam!

Dzień dobry!

Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa, jak często pojawiają się zaburzenia erekcji, jak przebiegają, od jak dawna współżyje Pan z partnerką itp. - większa ilość informacji oraz ewentualne badania diagnostyczne.
Nie musi mieć to związku przyczynowo-skutkowego z masturbacją.
Proszę skonsultować się z lekarzem seksuologiem w swojej okolicy.

Pozdrawiam!