Zanik infekcji pochwy bez leczenia

Witam, jakieś 3 tygodnie temu robiłam sobie test PH pochwy, wyszło wysokie 7,0. Wiele innych objawów takich jak: śmierdzące, żółte upławy, zaczerwienienie i pieczenie warg sromowych wskazywały na jakąś infekcję. Nie poszłam wtedy do ginekologa. Dziś ponownie wykonałam test i wyszło Ph prawidłowe. Czy możliwe jest, że infekcja sama przeszła bez odpowiednich leków?

Magdalena StusiĹska

Tak- jest to możliwe, zwłaszcza przy stosowaniu różnych zakwaszających preparatów do higieny intymnej.