Zanik miesiączki u 48-latki

Witam serdecznie. Mam 48 lat, do grudnia ub roku, miałam bardzo regularny okres, niemal jak w zegarku. W grudniu 22go pojawił się okres, który trwał jak zawsze 5 dni. Od tego czasu następnego okresu nie dostałam. Robiłam na wszelką ewentualność testy ciążowe, które wyszły ujemnie. Nie odczuwam, żadnych przyktych skutków ubocznych braku okresu, ale jednak niepokoi mnie przedłużający się jego brak. Co może być przyczyną tej przerwy? Pozdrawiam serdecznie - Maria

Lek. Tomasz Budlewski

Być może przekwitanie. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.