Zanik miesiączki - co jest przyczyną?

Witam, mam pytanie kochałam się z chłopakiem 18,19 a okres miałam dostać 26 test ciążowy (płytkowy) robiłam 28. Wyszedł negatywnie. Następnie dla pewności powtórzyłam 5 następnego miesiąca i także wyszedł negatywnie. Czy brak miesiączki może być wywołany stresem czy też zrobić kolejny test ciążowy? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Wynik testu ciążowego należy uznać za wiarygodny. Zatem ciąża jest wykluczona. Brak miesiączki może wynikać ze stresu. Gdyby jednak okres się nie pojawił wskazana będzie konsultacja ginekologiczna.
Pozdrawiam