Zanik potrzeb seksualnych podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej

Witam, biorę tabletki od 3,5 roku. Na początku stosowałam plastry antykoncepcyjne, ale musiałam odstawić ze względu skutki uboczne. Następnie zazywałam tabletki Yasminelle, ale otyłość dawała się we znaku, więc zmieniłam na Sidrettelę 20. Niestety po dłuższym stosowaniu mója chęć na działania seksualne spadła, bardzo znacznie. Czy w związku z tym powinnam zmienić lek lub odstawić w zupełności?Próbowałam osłonowych tabletek, ale zmian nie było.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, spadek libido jest jednym z najczęstszych skutków ubocznych stosowania tabletek antykoncepcyjnych. Proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem,który wskaże modyfikację leczenia. Pozdrawiam.