Obniżenie popędu seksualnego w wyniku stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Dlaczego popęd seksualny obniża się po zażyciu tabletek antykoncepcyjnych ? Czy jest jakaś metoda na poprawienia libido ? Oraz czy wszystkie tabletki antykoncepcyjne działają tak samo? Ponieważ odczuwam bóle nóg nocą...Czy to oznacza ,że nie mogę używać żadnych tabletek antykoncepcyjnych? Jeśli są takie po których nie będę odczuwała bólu to proszę o podanie. Pozdrawiam

Nie wszystkie tabletki działają tak samo. Najpopularniejsze są jednofazowe, dwuskładnikowe. Znanym skutkiem ubocznym jakiejkolwiek hormonalnej antykoncepcji jest spadek libido. Proponuję wraz ze swoim ginekologiem zastanowić się nad zmianą metody, np. na plastry lub krążki dopochwowe (aczkolwiek są to również metody hormonalne). Alternatywne metody nie są tak skuteczne.