Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zmiana tabletek antykoncepcyjnych na krążek NuvaRing

Aktualnie jestem w 7 dniowej przerwie na tabl.anty. DostaŁam krwawienie z odstawienia. chce zmienić metodę antykoncepcji i zamiast kolejnego opakowania tabletek skracam przerwę i 6 dnia wkładam krazek nuvaring. Moje pytanie: czy krazek zadziała odrazu i będę w ciągu zzabezpieczona jak przy kolejnych tabletkach czy musze odczekać 3 dni aż zacznie wydzielać hormony, czy mogę zażywać antybiotyk unidox solutab który jest rozpuszczalny do picia? Podobno nie powien wpływać na skuteczność antykoncepcji
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Jeśli postąpi Pani jak w opisie, ochrona antykoncepcyjna będzie zachowana. Antybiotykoterapia może obniżać skuteczność hormonalnych metod, więc podczas brania antybiotyku i 7 dni po zakończeniu terapii proponuję stosować dodatkową metodę barierową. Przypominam, że jednofazowe, dwuskładnikowe tabletki miały 12 godzin "tolerancji" w razie opóźnienia przyjęcia tabletki, natomiast w przypadku krążka dopochwowego jest to tylko 3 godziny.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy