Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 6 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy powinnam przejść na inne tabletki jednofazowe, dwufazowe lub trójfazowe?

Jestem 23-letnią kobietą i od czterech miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne jednofazowe (H...), po których mam bardzo zmniejszone libido, zwiększoną ochote na jedzenie, przez co już przybyło mi kilka kilo, oraz częste złe samopoczucie. Chciałabym mieć skuteczną metodę antykoncepcji, ale również bardziej dopasowaną do mnie... Moje pytanie brzmi: czy powinnam zmienić tabletki na inne jednofazowe czy może dwufazowe lub trójfazowe?

KOBIETA ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Tabletki jednofazowe są najpopularniejsze - mało kobiet stosuje praparaty dwu- lub trójfazowe. Jeśli kobieta zażywa lek jednofazowy, to w razie pominięcia pigułki ma 12 godzin na połknięcie jej i nie będzie to skutkowało zaburzeniem skuteczności antykoncepcyjnej. W przypadku pigułek dwu- i trójfazowych nie można się pomylić o więcej niż 2-3 godziny... Jak sama Pani na pewno widzi, mogą winiknąć z tego kłopoty... Jeśli nie odpowiada Pani stosowany preparat, może Pani po prostu spróbować innego, także jednofazowego.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy