Obniżone libido

Od roku biorę tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe, jednak im dłużej je stosuję, tym mniej mam ochotę na zbliżenia z mężem. Zaczęłam stosowanie plastrów i żadnej poprawy nie widać :( Jak można rozwiązać mój problem? Może inne niż brałam tabletki, by mi pomogły? O spirali nie chcę słyszeć, więc co mi pozostaje?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Niestety, obniżenie libido należy do najczęstszych działań niepożądanych tabletek antykoncepcyjnych. Można próbować zmiany preparatów (czasem pomaga). W razie braku efektu, niestety, można zastosować 2 rozwiązania:

1. wybrać inną metodę antykoncepcyjną (jeśli nie może/nie chce Pani stosować tabletek, plastrów i spirali, najbardziej skuteczną metodą antykoncepcyjną są prezerwatywy);

2. przyzwyczaić się.

Może Pani również spróbować zastosować krążek dopochwowy NuvaRing - niektóre kobiety tolerują go lepiej niż tabletkę.