Zaniżony poziom LH i FSH u 8-latki

Witam , wyniki u 8-latki zanizone LH 0,0 i FSH 0,98 , wiem ze chodzi o przysydke i musze isc z dzieckiem do endokrynologa,prosze powiedziec co zlego dzieje sie z ta przysadka,co to za objawy z jaka choroba mam do czynienia,prosze o odpowiedz, Malgorzata

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, u dziecka wtyk wieku to prawidłowy wynik, gdyż oś hormonalna odpowiadająca za funkcje jajników jest wyciszona. Z jakich wskazań wykonywała Pani badanie ? pozdrawiam.