Zaostrzenie zwyrodnieniowe na krawędzi trzonu kręgu c5 w wyniku badania

lordoza szyjna spłycona. przestrzenie międzykręgowe c5-6 I w mniejszym stopniu c3-c4-c5, zwężone przemawiają za dyskopatia. zaostrzenie zwyrodnieniowe na krawędzi trzonu kręgu c5 chciałem zapytać czy to cos poważnego czy powinienem sie obawiać ,chciałem dodać ze to jest opis ze zdjecia rentgenowskiego z którego mi sie wydaje ze nie bardzo można dokładnie wszystko sprawdzić

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany opis wskazuje na chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa szyjnego. Niestety w opisie brakuje podstawowych informacji, tj. opisu Pana objawów. Każdy taki wynik powinno się bowiem interpretować w oparciu o dane kliniczne. Tylko takie zestawienie pozwoli ustalić dalszą strategię postępowania. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.