Zapadnięte ciałko żółte a możliwość ciąży

22 maja był 19dc na usg wyszło zapadnięte ciałko żółte. Wspolzylismy z mężem poza wtorkiem. Od kilku dni cuje bol w podbrzuszu klucie pod pępkiem jestem poddenerwowana zmęczona. Dzis jest 25 dc byłam u lekarza i stwierdzil powiekszony trzon macicy. czy to może być ciąża czy poprostu miesiaczka nadchodząca. dodatkowo w 10 dc miałam robioną laparoskopie i waporyzacje.

Na podstawie samych objawów, badania klinicznego w tak wczesnym okresie trudno określić czy jest to już ciąża czy prawidłowo przebiegający cykl. Aby konkretnie wyjaśnić tą sytuację należałoby wykonać badanie poziomu beta-HCG z krwi.