Zapalenie krążków międzykręgowych
Zapalenie krążków między kręgowych Th10/Th11, Th11/Th12, Badanie MR - krążki te mają podwyższoną intensywność sygnału w obrazach T2-zależnych. Przyległe do nich części szpiku kostnego - w zakresie całych trzonów Th11 i Th12 oraz większej części dolnej Trzonu Th10 ulegają wzmocnieniu po podaniu środka kontrastowego. W obrębie trzonów Th11 i Th12 wpuklają się się przestrzennie o sygnale gęstego płynu. Zmiany naciekowe sięgają nasady prawego Łuku Th12. Proszę o konsultacje i jak leczyć?

MĘŻCZYZNA, 41 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
W opisanej sytuacji konieczne jest wdrożenie kompleksowego leczenia. Proszę udać się na wizytę do specjalisty ortopedy, który na podstawie badania oraz wyników badań dodatkowych zaproponuje odpowiednią terapię.